AUTOMOBILE TORINO Sp. z o.o. ul. Poznańska 72a, 62-510 Konin

Aktualności

Nowy eksponat w wirtualnym muzeum Citroen Origins- drewniany 2CV

W hołdzie dla umiejętności ebenisty Michela Robillarda, Citroën włącza w tym tygodniu wykonany przez niego pełnowymiarowy, drewniany model 2CV do swojego wirtualnego muzeum Citroën Origins. Zapraszamy do świata tego unikatowego modelu i poznania jego tajemnic. W nawiązaniu do tej oryginalnej inicjatywy, przez cały tydzień marka będzie publikowała...

W hołdzie dla umiejętności ebenisty Michela Robillarda, Citroën włącza w tym tygodniu wykonany przez niego pełnowymiarowy, drewniany model 2CV do swojego wirtualnego muzeum Citroën Origins. Zapraszamy do świata tego unikatowego modelu i poznania jego tajemnic. W nawiązaniu do tej oryginalnej inicjatywy, przez cały tydzień marka będzie publikowała na swoich portalach społecznościowych posty „ryte w drewnie”.

Citroën 2CV - niewyczerpane źródło inspiracji od 1948 r. - sprawia, że tego lata wciąż się o nim mówi... W ubiegłym miesiącu w Portugalii odbył się 22. Światowy Zlot 2CV, a teraz kultowa „kaczka” znów pojawia się na pierwszych stronach gazet, tym razem w innej formie, a raczej z innego materiału - z drewna.
Pełnowymiarowy, drewniany model 2CV, stworzony przez ebenistę Michela Robillarda narobił szumu w mediach i w internecie, a Citroën włączył to wyjątkowe dzieło do wirtualnego muzeum Citroën Origins na miejsce klasycznego modelu 2CV prezentowanego zazwyczaj na stronie. Drewniany 2CV pozostanie tam przez cały tydzień do dziś tj. 25 sierpnia.

Mistrz stolarski Michel Robillard porzucił wykonywanie makiet na rzecz modeli w rzeczywistych rozmiarach, marząc o wykonaniu z drewna w skali 1:1 modelu samochodu, który mógłby jeździć. Sześć lat zajęło temu ebeniście i miłośnikowi samochodów zbudowanie kultowego modelu 2CV w całości z drewna. Dzieło to, wykonane z kilku gatunków drewna (grusza, jabłoń, orzech, ...) zostało stworzone na podwoziu Citroëna Dyane 6 z 1966 roku.
W nawiązaniu do tego wyjątkowego 2CV: w dniach od 21 do 25 sierpnia w sieciach społecznościowych marki będą publikowane posty „ryte w drewnie”.

Film o drewnianym 2CV można obejrzeć na https://youtu.be/lyPQ4xFgmfU

AUTOMOBILE TORINO / Autoryzowany Dealer samochodów Fiat, Fiat Professional, Citroën, Alfa Romeo, Jeep
Oferta

Autoryzowany Dealer

Fiat, Fiat Professional, Citroën, Alfa Romeo, Jeep

Autoryzowany Dealer

Fiat, Fiat Professional, Citroën, Alfa Romeo, Jeep

Serwis aut

W naszym serwisie otrzymasz 5 letnią gwarancję!

Serwis aut

Oferujemy serwis aut osobowych i dostawczych

Pomożemy w każdej sytuacji

Skontaktuj się z nami: telefon: 63 245 74 47

Centrum likwidacji szkód

Centrum likwidacji szkód dla firm i osób prywatnych

Auta używane

Skontaktuj się z nami: telefon: 63 245 74 47

Auta używane

Auta używane