AUTOMOBILE TORINO Sp. z o.o. ul. Poznańska 72a, 62-510 Konin

Aktualności

Czwarty rok z rzędu marka Abarth jest oficjalnym sponsorem dla zespołu Movistar Yamaha MotoGP

Kontynuacja współpracy między Abarthem a zespołem Movistar Yamaha MotoGP: producent aut z logo Skorpiona będzie partnerem zespołu biorącego udział w Motocyklowych Mistrzostwach Świata FIM MotoGP 2018. Luca Napolitano, szef marek Fiat i Abarth na region EMEA, tak wyraził swoją dumę ze współpracy pomiędzy Abarthem, a zespołem Movistar Yamaha MotoGP.

Także w tym roku, na przedniej owiewce dwóch motocykli Yamaha YZR-M1 2018, umieszczone będzie logo marki Abarth - Skorpion - synonim wyścigów i symbol dziedzictwa licznych zwycięstw i pasji, w oparciu o które zrodził się jeden z największych fenomenów nowoczesnej motoryzacji.
Partnerstwo pomiędzy Abarthem a Yamahą opiera się na wspólnych wartościach, jak miłość do sportu, osiągi, czysta rywalizacja oraz prymat w swoich dziedzinach.
W dniu 18 marca br. w Losail rozpocznie się pierwszy z 19 etapów Mistrzostw, które zakończą się 18 listopada w hiszpańskiej Walencji.

Luca Napolitano, szef marek Fiat i Abarth na region EMEA, tak wyraził swoją dumę ze współpracy pomiędzy Abarthem, a zespołem Movistar Yamaha MotoGP: „To partnerstwo ma dla nas wszystkich ogromne znaczenie, które wychodzi poza zwykłą koncepcję sponsoringu. Dla Abartha i Yamahy zawody stanowią doskonałą okazję, by czerpać z doświadczenia i wykorzystywać je w produkcji seryjnej, uzyskując coraz bardziej dopracowaną mechanikę i doskonałą  jakość. Ponadto, dla obu marek istotna jest praca zespołowa i pasja: wartości typowe dla sportu, ale niezwykle ważne również w codziennym życiu i pracy. Sukcesy odniesione w ostatnich latach przez zespół Movistar Yamaha MotoGP podkreślają pożyteczność tej współpracy".

Stałe poszukiwanie lepszych osiągów i innowacji technologicznych przybliża Abartha i Yamahę: współpraca, która wykracza poza granice sportu i tory wyścigowe dała początek niesamowitym samochodom, jak Abarth 595 Yamaha Factory Racing Edition i niezwykłemu Abarthowi 695 biposto Yamaha Factory Racing Edition, wyposażonemu w silnik o mocy 190 KM i charakteryzującemu się biało-niebieskim kolorem nadwozia. Ostatni w tej serii, Abarth 695 XSR Yamaha wyprodukowany w limitowanej edycji, ma stylowe detale, głównie wykonane z włókna węglowego, łączące go z Yamahą XSR 900 Abarth, lekkim, choć gwarantującym znakomite osiągi café racerem, pierwszym motocyklem będący rezultatem współpracy tych dwóch marek.

Rozbudowa gamy Abarth nadal trwa: jego oferta sportowych i ekskluzywnych produktów ostatnio się poszerzyła o nowego Abartha 124 GT, zaprezentowanego niedawno na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie. Abarth 124 GT to nowa seria specjalna o dwóch różnych obliczach, mogąca przekazać emocje prawdziwego roadstera, prezentując jednak styl coupé, co zawdzięcza sztywnemu dachowi (hard top) wykonanemu z włókna węglowego, lekkiemu i bezpiecznemu, co jest wyjątkowym rozwiązaniem na scenie motoryzacyjnej. Wykonany z włókna węglowego nowy hard top waży tylko 16 kg i wpływa pozytywnie na poprawę kompaktowości i sztywności skrętnej samochodu, a także gwarantuje izolację termiczną i akustyczną oraz widoczność do tyłu.

Zgodnie z tradycją marki, również Abarth 124 GT może przekształcić to, co zwykłe, w coś niezwykłego, oferując dynamikę i przyjemność jazdy samochodami zaprojektowanymi przez zespół Squadra Corse Abarth. Nowa seria specjalna wyposażona jest w mocny i niezawodny czterocylindrowy silnik turbo o pojemności 1,4 litra z technologią MultiAir, który rozwija moc 170 KM i moment obrotowy 250 Nm, jego maksymalna prędkość wynosi 232 km/h, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h - 6,8 sekundy. Jest dostępny z manualną, sześciostopniową skrzynią biegów lub z sekwencyjną, automatyczną skrzynią biegów Esseesse. Ponadto, wyposażenie standardowe obejmuje układ wydechowy Record Monza z systemem dual mode i zaskakująco lekkie, 17-calowe felgi aluminiowe OZ: ważą około 3 kilogramów mniej niż standardowe.

AUTOMOBILE TORINO / Autoryzowany Dealer samochodów Fiat, Fiat Professional, Citroën, Alfa Romeo, Jeep
Oferta

Autoryzowany Dealer

Fiat, Fiat Professional, Citroën, Alfa Romeo, Jeep

Autoryzowany Dealer

Fiat, Fiat Professional, Citroën, Alfa Romeo, Jeep

Serwis aut

W naszym serwisie otrzymasz 5 letnią gwarancję!

Serwis aut

Oferujemy serwis aut osobowych i dostawczych

Pomożemy w każdej sytuacji

Skontaktuj się z nami: telefon: 63 245 74 47

Centrum likwidacji szkód

Centrum likwidacji szkód dla firm i osób prywatnych

Auta używane

Skontaktuj się z nami: telefon: 63 245 74 47

Auta używane

Auta używane