AUTOMOBILE TORINO Sp. z o.o. ul. Poznańska 72a, 62-510 Konin

Aktualności

Fiat 500 i Fiat Panda Hybrid, napęd hybrydowy według Fiata

 Fiat 500 i Fiat Panda, niekwestionowani liderzy wśród miejskich samochodów, będą pierwszymi modelami FCA w tym segmencie, w których zastosuje się nową technologię hybrydową. Dostępne odpowiednio od lutego i marca 2020 roku, nowe 500 i Panda Hybrid, znów zrewolucjonizują mobilność i uczynią hybrydę dostępną dla wszystkich.

 

  • Fiat 500 i Fiat Panda, będące od zawsze liderami w Europie w swoim segmencie, to pierwsze samochody miejskie FCA wzbogacone o nową technologię Mild Hybrid dostępną z silnikiem benzynowym.

  • Nowy Fiat 500 i Panda Hybrid stanowią pierwszy krok na drodze do zelektryfikowania marki Fiat.

  • Hybrydy są napędzane przez nowy 3-cylindrowy silnik z rodziny FireFly, zestawiony z 12-woltowym BSG (Belt integrated Starter Generator), który zapewnia moc 70 KM.

  • Klientom oferuje się zmniejszone nawet o 30% (w zależności od modelu) spalanie i emisję CO2, jak również ulgi podatkowe oraz przywileje związane z ruchem pojazdów hybrydowych w centrum miasta, zgodnie z lokalnymi przepisami.

  • 500 i Panda odzwierciedlają dwie „dusze" marki Fiat. Pierwsza, bardziej emocjonalna, jest ikoną mody i designu. Druga, funkcjonalna i modna, to 5-drzwiowa Panda. Wspólnie mogą zaspokoić potrzeby i obecne wymagania każdego Klienta, a teraz po raz pierwszy łączą się w jednej specjalnej serii: Hybrid Launch Edition.

 

Nowe 500 i Panda Hybrid dysponują wszystkimi zaletami wydajnego, kompaktowego, lekkiego oraz przystępnego napędu hybrydowego. Krótko mówiąc, jest to najlepsze rozwiązanie dla miejskiego samochodu, spójne z podejściem marki Fiat, będącej przez ostatnie 120 lat pionierem technologii i innowatorem w dziedzinie mobilności, która z biegiem lat jest coraz bardziej zrównoważona.

Rok 2020 to nowy krok milowy w historii Fiata, który wraz z wprowadzeniem nowych hybrydowych wersji 500 i Pandy rozpoczyna proces elektryfikacji marki, kontynuowanej wraz z rozpoczęciem produkcji nowej 500 w Turynie. Ten w 100% elektryczny model będzie odgrywał kluczową rolę w strategii e-Mobility by FCA, w ramach której w 2020 roku Grupa zaoferuje szereg produktów i usług, by zapewnić Klientom pełną i zrównoważoną mobilność.

Ponadto, po raz pierwszy w historii dwóch kultowych i uzupełniających się modeli marek Fiata, 500 i Panda będą dostępne w wyjątkowej serii specjalnej: ekskluzywnej „Launch Edition", w której zadebiutuje nowy silnik benzynowy Mild Hybrid łączący nowy, litrowy silnik 3-cylindrowy z rodziny FireFly o mocy 70 KM (51 kW) z 12-woltowym elektrycznym BSG (Belt integrated Starter Generator) i baterią litową. W porównaniu do wersji 1.2 Fire o mocy 69 KM, silnik Mild Hybrid redukuje zużycie paliwa, zmniejszając w ten sposób emisję CO2 średnio od 20 do nawet 30% dla Pandy Cross, bez obniżania osiągów, i zapewnia bardzo wysoki komfort jazdy dzięki systemowi BSG, który umożliwia ciche, pozbawione wibracji uruchamianie silnika w trybie Start&Stop. Klienci korzystają również ze wszystkich zalet hybrydy (na przykład samochód jest zgodny z normą Euro 6D Final) i mogą cieszyć się ulgami podatkowymi tj obniżoną akcyzą.

Serię specjalną można rozpoznać po napisie „Hybrid" umieszczonym na tyle samochodu oraz ekskluzywnym logo w kształcie litery „H", który tworzą dwie krople rosy na środkowym słupku. Z kropli rosy, symbolu światła poranku, a zatem symbolu początku nowej ery, została zaczerpnięta inspiracja do nowego i ekskluzywnego koloru nadwozia w odcieniu zieleni „Dewdrop", który zdobi obydwa samochody, idealnie harmonizując z ideą natury i innowacyjności.

Wewnątrz, zastosowana tapicerka foteli jest wierna filozofii zrównoważonego rozwoju całego projektu: idealnie pasuje zarówno do technologii FCA Mild Hybrid, jak i innowacyjnego charakterów dwóch kultowych modeli Fiata. W wersji Launch Edition, po raz pierwszy w motoryzacji, częściowo wykorzystano przędzę SEAQUAL®YARN, wykonaną ze specjalnego materiału z certyfikatem SEAQUAL INITIATIVE i uzyskiwaną z plastiku pochodzącego z recyklingu: 10% plastiku pochodzi z oczyszczania mórz, a 90% z lądu. By uzyskać SEAQUAL® YARN należy najpierw przekształcić plastik w płatki PET, później z tych płatków wytworzyć przędzę, z której produkowane są tkaniny. W fazie tkania, poliester pochodzenia morskiego jest mieszany z innymi, przyjaznymi dla środowiska włóknami, które są poddawane recyklingowi lub pochodzą z odzysku. Ten „zielony proces" oparty na oszczędności wody i energii kończy się zastosowaniem ekologicznych barwników i wykończeń. Fiat współpracuje z SEAQUAL INITIATIVE, wspierając w ten sposób oczyszczanie oceanów i podejmując walkę z zaśmiecaniem wód morskich.
Oba nowe modele Fiat 500 i Panda Hybrid Launch Edition zadowolą zatem Klientów, dla których wygląd zewnętrzny samochodu jest tak samo ważny, jak i kwestie ochrony środowiska i związane z nimi zużycia i emisje.

Fiat 500 i Panda, dwie uzupełniające się ikony Fiata, stają się symbolem miejskiej mobilności w Europie, z około 400 000 egzemplarzy sprzedanymi w ciągu roku. A teraz, dzięki wprowadzeniu technologii Mild Hybrid, 500 i Panda dodatkowo wnoszą znaczący wkład w bardziej zrównoważoną mobilność w mieście.

500 i Pandę Hybrid Launch Edition można już zamówić w Salonach Fiata na terenie całej Europy.

AUTOMOBILE TORINO / ASO samochodów Fiat, Fiat Professional, Alfa Romeo, Jeep
Oferta
Autoryzowany Dealer

Fiat, Fiat Professional, Alfa Romeo, Jeep

Autoryzowany Dealer

Fiat, Fiat Professional, Alfa Romeo, Jeep

Serwis aut

W naszym serwisie otrzymasz 5 letnią gwarancję!

Serwis aut

Oferujemy serwis aut osobowych i dostawczych

Pomożemy w każdej sytuacji

Skontaktuj się z nami: telefon: 63 245 74 47

Centrum likwidacji szkód

Centrum likwidacji szkód dla firm i osób prywatnych

Auta używane

Skontaktuj się z nami: telefon: 63 245 74 47

Auta używane

Auta używane

Kontakt